Říjen 2015

Čas řict sbohem.

26. října 2015 v 18:00 | mucha2000
Tohle téma mě tak nějak trklo do oka díky situaci, která mě potkala před dvěma dny. Bylo to pro mne hrozné a já nevěděl, jak pokračovat. Vše začalo v lázních RADOST v Teplicích nad Bečvou. Asi to znáte sami. Hromada lídí a drby všude kolem. Ze začátku to pro mne bylo cizí prostředí a neměl jsem níkoho, s kým bych si mohl pokecat. Asi po dvou nebo třech dnech jsem se seznámil s pár lidma a ti mě postupně dokopali k ostatním a já tam celkem dobře zapadl. Asi po týdnu strávených ve vanách a tělocvičnách jsem si všilml jedné holky. Jmenovala se Tereza. Byla moc pěkná, ale měla berle kvůli popraskané kosti v pravé noze. Asi den jsem si tak pozoroval, než ke mě do pokoje narvali dva kluky. Jeden z nich hned po třech dnech začal balit Terku. Jmenoval se Aleš. Já bych asi taky začal, ale neměl jsem odvahu se takto chovat. Terka si mě nijak více nevšímala a neprojevovla větší zájem. Aleš se ji nelíbil a chtěla ho nějak odpálkovat. Ptala se mě, jak mu to má říct, co má napsat. Chtěla po mě radu. Nakonec jsem napsal SMSku já z Terčiného mobilu a Aleše tak vlastně odpálkoval. Jeden večer jsem se odhodlal (asi den po tom, co to vzdal Aleš) Terce říct. že se mi líbí, ale že vidím, že nemá zájem o mě. Byla to jen taková poznámka do éteru. Ale tohle na Terku asi udělalo dojem. Řekla, že by se mnou chtěla chodit, ale že jsme daleko a neví, jak by to fungovalo. Po třech dnech nekonečného napínání mi řekla ano. Strávil jsem s ní všechen svůj čas až došlo na první pusy a tak podobně. Mezi tím jsem byl samozřejmě i ostatníma. Bylo to strašně príma a já byl zamilován až po uši. Pak přišly krize a deprese. Co bude až odjede, do toho byla mamka bez práce a ještě jsem od Terky dozvěděl, že byla před prázdninama znásilněna. To byl pro mne konec. Bylo jí teprve 14 let. Začal jsem se řezat a být strašně osamělý. Moc jsem se s Terkou nebavil a byl jsem smutný. Pak se to nějak dalo dopořádku, ale už to nebylo úplně ono. Terka přijela do lázní o týden dříve než já a proto taky odjížděla o týden dříve. Když jsem ji naposledy viděl v autě, jak odjela, bylo mi strašně smutno. Říkal jsem si, že už ji nikdy neuvidím a jak to může klapat na takovou dálku. Psali jsme si i volali, ale ztrácelo to na kvalitě. Postupně to vše upadalo a rozešli jsme se. Po nějaké době jsme si znovu napsali. Byl to asi jeden měsíc. Znovu došlo na otázku jestli spolu zase budeme. Tak jsme to dali teda znovu dokupy. Pořád jsme si volali a psali, ale nestačilo to. Byla to holka mých snů. Po krásných dvou týdnech, co jsme spolu strávili to vše má skončit. Nechtěl jsem tomu uvěřit. Bylo to pro mne strašně těžké. Pořád na ni myslím, ale nemůžeme spolu být. Je to moc velká dálka. Strašně mě to všechno mrzí. Pořád si sebou nesu kus smutku, bolesti a asi se to nikdy nezahojí.


Tato píseň vše doslova vyjadřuje. Je to krásné a dojemné.

Sitting by the window
Staring out into the night
Waiting up for the light of day
And the sound of silence
The faintly flaring candle light
Parting has got me
Around to go insane

Alone I try to while away my time
Seconds turn to ages
As I close my eyes and wait
Sometimes I wonder
What's the reason why
We long for someone to embrace
And say hello to say goodbye

Carry on - and I will forever
Longing drives bad memories away
And still I carry on and I will forever
Cause when I see you smile
I dare to believe again

Is there anybody out there
To keep on looking for
If you don't know then lie to me
Blue eyed for a letdown
If this is what it takes
To maybe see the light
I'll dare to shed another tear

Oh I Know
The wind blows cold tonight
But anyhow I gotta go
Tell me girl where are you now

Carry on and I will forever...

I tried to build a wall
And let nobody in
To be on my own
Without love and without pain
Without pain
I don't know why
But every time
I look into your face
Into your face
I am caught and I relapse again

Carry on, it's forever
Longing drives and memories away

Carry on and I will forever...
Překlad:
Sedím u okna
A zírám ven do noci
Čekám na denní světlo
Se zvukem ticha a
Svitem slabě hořící svíčky
Odloučení
Mě dohání k šílenství

Osamocen zkouším zabít čas
Sekundy se mění v roky
Když zavírám oči a čekám
Někdy přemýšlím proč
Toužíme po někom koho obejmout
A řikáme ahoj abychom se pak mohli rozloučit

Nepřestávám a ani nikdy nepřestanu
Chci odvést špatný vzpomínky pryč
Nepřestávám a ani nikdy nepřestanu
Protože když vidím tvůj úsměv
Odvážím se znovu věřit

Je tu někdo
Kdo se mnou bude hledat?
Jestli nevíš tak mi lži
Modré oči zklamávají
Možná to tak má být
Abych viděl světlo
Odvážím se setřít další slzu

Oh já vím
Vítr je dnes v noci chladný
Ale i tak musím jít
Tak mi řekni holka kde jsi dnes v noci

Nepřestávám a nikdy nepřestanu...

Snažil sem se postavit zeď
A nikoho nepustit dovnitř
Snažil sem se být sám
Bez lásky a bolesti
Bez bolesti
Nevím proč
Se ti pokaždé
Podívám do tváře
Do tváře
A chytím se a znovu se vrátím

Nepřestávám a ani nikdy nepřestanu
Chci odvést špatný vzpomínky pryč

Nepřestávám a ani nikdy nepřestanu...

Edguy - Hellfire Club (2004)

26. října 2015 v 17:29 | mucha2000 |  Edguy
Je tomu tak...zase Edguy :D... Todlensto je naproto špatný příklad, jak hodnotit album. Původně jsem album slyšel asi před 3mi roky. Vůbec jsem ho nedoposlouchal. No co neudělá poslech po 3ech letech...Najednou se mi začíná líbit pár skladbeb z alba Hellfire Club od Edguy. Ok...tak asi 5 písniček je fajn, tak si ho pustím a poslechnu jen těch 5. byl jsem moc líný to přepínat a to bylo naštěstí dobře. Poslechl jsem ho celé a ejhle, vono to vůbec není špatný celý!!!...tak znova a pak ještě jednou a album má 8b. Tohle už asi neudělám :D. Mysteria!!! A spirit arsing...To je panešku nakládačka. Fakt dobrá úvodní skladba. Tvrdší, trochu uřvaná a správně naladěná. The Piper Never Dies je dobré pokračování. Nezklamala ani délka a po všechen čas je co vnímat a já se vůbec nenudil. We Don´t Need A Hero má strašně energický refrén. Málem mi vypadly oči z ucha, jak jsem slyšel tu krásnou melodii a údernost. Fakt paráda!!! Melodika se vyřádila i v písni Down To The Devil. Je to nadprůměr klasických Edguy. Klávesy navedou ponurou náladu a vše tak nějak míří k myšlence na ploužák. Kytary tam vlítnou a je z toho heavy, jak má bejt. Refrén je pěkný...no prostě správnej meloďák. Asi nejlepší skladba pro mne je King Of Fools. Sprvná vypalovačka mých snů :D. Moc se mi líbí melodika a zároveň tvrdší kytary. Dobře to k sobě napasovali a prostě to má koule! Tak teď srdcovka...Moc krásný ploužák je Forever. O téhle skladbě není možno pořádně mluvit. Teď nedávno mě zasáhla podivná situace a tato skladba ji naprosto vytihuje. Strašně dojemná a procítěná. Ukápla mi slzička. Na další skladbě znovu vynikly kytary a trochu tvrdší podání. Za to v refrénu si zase vyhráli s melodií. Toť vše skrývá Under The Moon Taková fajná oddechovka je Lavatory Love Machine. Vždycky mi strašně zvedne náladu. Energie z toho valí a já jen skáču po posteli. (dokonce se to i rýmuje :D ) Další super pokračování zařídila Rise Of The Morning Glory. Nevím, jak ji popsat. Není to ani klasika, ani nic úplně výjmečného. Takový zvláštně dobrý :D. Prostě se mi líbí a je to dobrá skladba. Závěr alba u mne trochu upadá do bezvědomí. Intro Lucifer In Love je prostě divné. Nepřipadá mi vhodné před skladbou Navigator. Nesedí to k tomu. Navigator je právě klasika Edguy. Nijak více povedená. Pochodový rytmus a pomalejší tempíčko. No není to špatný. The Spirit Will Remain mi taky nepřipadá jako úplně vhodné dokončení alba. Nemá to šťávu a pro mne je tato skladba celkem na dvě věci. Až na ten závěr se mi album velmi zalíbilo a dát mu 8b. pro mne není problém. Dost povedených pasáží i sol + nějaké experimenty, které z některých skladeb udělaly našlapné kousky.

We Don´t Need A Hero

King Of Fools

Forever

Lavatory Love MachineHellfire ClubMOJE HODNOCENÍ: 8


Hellfire Club
2004

1. Mysteria
2. The Piper Never Dies
3. We Don't Need A Hero
4. Down to the Devil
5. King of Fools
6. Forever
7. Under the Moon
8. Lavatory Love Machine
9. Rise of the Morning Glory
10. Lucifer In Love
11. Navigator
12. The Spirit Will Remain

Celkový čas: 61:11
Avantasia oznamuje přípravu nového alba Ghostlights

19. října 2015 v 17:07
Tak už se mi konečně dostal další fajná zpráva! Sice si počkáme, ale dočkáme. Projekt Tobiasse Sammeta Avantasia hlásí návrat na rok 2016 s novým albem Ghostlights! Moc se těším! Už je známo i několik hostů mezi kterými nebude chybět ani Michael Kiske. Zřejmě se bude jednat o další mastný nářez. Každé album Avantasie je velmi procítěné. Už je známo i turné s tímto albem. Avantasia nezapoměla na malé česko a staví se u nás v Praze.Známá symphonic power metalová skupina, AVANTASIA, oznámila, že v roce 2016 vydá novou desku. Novinka ponese název "Ghostlights" a vyjde na začátku příštího roku.

První singl / EP vyjde ale už letos na podzim.AVANTASIA zároveň k nové desce chystá v příštím roce i velké Ghostlights World Tour, zastaví se v ČR i na Slovensku:

04.03. Germany - Berlin, Huxley´s

05.03. Germany - Hamburg, Große Freiheit

06.03. Germany - Bremen, Aladin

08.03. England - London, The Forum

09.03. France - Paris, Le Trianon

11.03. Spain - Barcelona, Razzmatazz 1

12.03. Spain - Madrid, La Riviera

15.03. Germany - Frankfurt-Langen, Stadthalle

16.03. Czech Republic - Prague, Forum Karlin

18.03. Germany - Kaufbeuren, All-Karthalle

19.03. Germany - Bamberg, brose-Arena

20.03. Germany - Oberhausen, Turbinenhalle

22.03. Italy - Milan, Alcatraz

24.03. Switzerland - Pratteln, z7

25.03. Switzerland - Pratteln, z7

27.03. Slovakia - Banska Bystrica, Ice Stadium

28.03. Slovakia - Bratislava, Sportshall

31.03. Germany - Saarbrücken, Saarlandhalle

01.04. Germany - Ludwigsburg, Arena

02.04. Germany - Fulda, Esperantohalle

Známý power metalový projekt Tobiase Sammeta, AVANTASIA, představil další hosty na své nové desce "Ghostlights", která vyjde příští rok.

Jsou to Michael Kiske (UNISONIC, ex-HELLOWEEN,..) a Geoff Tate (OPERATION: MINDCRIME, GEOFF TATE).

Prvním představeným hostem na novince byl Jorn Lande (JORN, ALLEN - LANDE,..).

Upoutávka na zmiňované tour.
(Je zajímavé, že většina použitých záběru na tomto videu je z live DVD The Flying Opera (2011), které bylo natočeno na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.)Shrnutí Best songu 1 a kytarových sólíček :D

19. října 2015 v 16:40 | mucha2000 |  Skladby
Tak něktří se přeci jen zbrchali a začali hlasovat v mých anketách. Po minulých zkušenostech, kdy byly v anketě 3 hlasy jsem byl zklamaný. Teď jsem vcelku překvapený, protože hlasů mám v Best songu 1 hned 16ct. To je vysoké číslo co? :D...Ale tak furt lepší než minulé :D :P. Tak okej...12 hlasů dostal můj favorit. Stratovarius a skladba Few Are Those drží zlato. Druhé místo obdrželi Gamma Ray s písní Leaving Hell. Celé 4 hlasy jsou v jejich rukách. No a krásné kulaté číslo 0 dostali Helloween se skladbou Waiting For The Thunder. Skladby už znovu zveřejňovat nebudu kdyby něco tak (ZDE). Kytarové sólíčka taky nedopadyl účastí nejhůř. 11 hlasů se rozdělilo mezi všechny tři sóla. Což je fajn :D...Na první pozici s 8mi hlasy to dotáhli Sabaton a jejich Cliffs Of Gallipoli. Vůbec se nedivím prvnímu místu, protože tak krásné jednohlasné sólo jsem už dlouho neslyšel. Dvojiku dostává jednoznačně Hammerfall se skladbou Bring The Hammer Down. Dva hlasy pro ně. No a poslední s jedním hlasem zkončili Helloween s jejich pěkným a dlohým sólem. Popravdě jsem čekal přehození druhého a třetího místa, ale tak co už. Vy jste si to udělali sami :D. Anketa se sólama (ZDE). Všem hlasujícím moc děkuji.

Srandičky, sradičky to je vůle má. :P :D

18. října 2015 v 18:12 | mucha2000 |  Kraviny

Hula, hula!

Pan PRASE! (To myslíte mě?)

Edguy - Age Of The Joker (2011)

18. října 2015 v 17:18 | mucha2000 |  Edguy
Jako mošt crčí z jablek, tak energie a nápady crčí z tohoto kousku. Na první poslech jsem byl mile překvapen a říkal si, proč jsem se k Edguy a Age Of The Joker dostal až tak pozdě. No co už. Dostal jsem se k nim jak slepý k houslím. Hodně skladeb je dlouhých, ale stejně nepřestanou bavit. Celé album schytalo kritiku. Já nevidím důvod, proč by se lidem nemělo líbit. Je pravda, že každému se líbí něco jiného, ale tohle je neprávem...to se mi nelíbí. Robin Hood je skvělý film. Druhé zpracování tohoto filmu mi nepříjde jako úplně nejlepší, ale dá se na to dívat. Starší Hood je přeci jenom lepší. První skladba nese název právě jako film a není to vůbec špatné. Více vsuvek a nápadů, které fakt sedly. Dobrý začáteční kousek. Nobody´s Hero je tvrdší skladba. Naladí dobrý dojem. Přechod do refrénu se mi zprvu zdál takový podivný, ale druhému poslechu jsem podlehl. Má nejoblibenější skladba Rock Of Cashel je neuvěřitelně hravá. Moc pěkná melodie a nejvíce vyzdvihnu mezihru. Tohle je nejlepší mezihra za poslední rok, co jsem slyšel. Celá mezihra je rozdělená do několika úseků. Všechny jsou melodické a neuvěřitelně hravé a znějicí v hlavě. Nemůžu se ji zbavit. Už 4 dny mi to jede furt dokola :D. Refrén samozřejmě taky parádní! Další je Pandora´s Box. Pro mne je to klasika Edguy. Normální struktura skladby. Prostě průměr. Breathe je na tom o něco lépe. Více šťávy tomu dodaly klávesy. Vydařený refrén a i mezihra není špatná. Two Out Of Seven je pěkná pohodová skladba. Dobře na mě působily klávesy a melodika z celé skladby. Faces In The Darkness je pochodová a tvrdší píseň. Výše položený refrén udělal své a celková melodika taky. The Arcane Guild je v rychlejším podání. Znovu tu zazní klávesy. Fakt moc se mi líbí zpěvný refrén. Je strašně melodický a povzbuzující. Opravdu další parádní skladba. Fire On The Downline...parádní meloďák. Správně heavy/power udělaný. Hodně mi zvedl náladu a tak nějak mě nakopl. Poslední dvě skladby jdou dolů oproti celému albu. Už mě tak nebavily. Je to celkem škoda. Kdyby se poslední dvě skladby podařily dát do stejného ducha jako ty předchozí, tak bych neváhal nad 10b. Jediné co mne více zaujalo na skladbě Behind The Gates Of Midnight World byly sekané kytary a začáteční napětí. Nevím, nevím jestli byl nejlepší tah dát jako poslední píseň Every Night Without You jako ploužák. Když na něho nic nenavazuje, tak není úplně dokonalý a další skladby nevyzní, protože už nejsou. Jako zase tak špatný není, ale chtělo by to více doleštit. Jsem celkem spokojený. Tohle fakt můžu a komu se to nelíbí........... :D.


Rock Of Cashel

Od 3:30 začíná ta parádní mezihra.

Two Out Of Seven

Faces In The Darkness

The Arcane Guild

Fire On The DownlineAge Of The Joker (2011)

 1. Robin Hood
 2. Nobody's Hero
 3. Rock Of Cashel
 4. Pandora's Box
 5. Breathe
 6. Two Out Of Seven
 7. Faces In The Darkness
 8. The Arcane Guild
 9. Fire On The Downline
 10. Behind The Gates To Midnight World
 11. Every Night Without You


8/10


Freedom Call - Dimensions (2010)

18. října 2015 v 16:20 | mucha2000 |  Freedom Call
Lidi, kteří tvrdí, že album Dimensions od Freedom Call je špatné, nebo nezáživné, tak ať ...........!!! Šeredně se pletete! Neříkám, že toto album je naprosto nej, ale pouze třetí nejlepší od Freedom Call. Je to jako HAPPY MASAKR MOTOROVOU PILOU!! Tak se suneme k desce samotné. Oukej...je pravda, že intro Demons Dance je nezáživné. Mluva je zbytečně zdlouhavá a tohle mě fakt nebere. Za to Innocent World je jiná! Dost rychlý nájezd mě zarazí jak špunt do vína a pak už není možno vylézt ven. No jo...a chorálově založený refrén je dost povzbudivý. Jako úvod...dobrý výběr. Skvělé pokračování zařizuje United Alliance. Znovu rychlá a pěkně udělaná skladba. Moc se mi líbí kytary a bicí. Sloka je super a co víc? Refrén je akorát na koncerty a "bééékání" pro fandy. FC byli na melodie vždycky borci a proto slovo "melodie" a jemu podobné se tu bude objevovat často. Mr. Evil Je jedna z mých nejoblibenějších skladeb vůbec! Je to výjmečná melodická nakládačka i když je pomalejší. Skvěle se vydařily kytary! Je v tom cítit strašná pohoda a zároveň energie. I trochu mluveného projevu se ukázalo jako dobrý tah. Přejedeme znovu k rychlejšímu tempu a Queen Of My World. Znovu melodie jako "kjáva" a perfektní kytary! Tahle skldaba je asi srdcovka na této desce spolu s Far Away (k té se ještě dostanu). Začáteční napětí a klávesy nabudí ponurý dojem, jak před nějakou bitvou nebo něčím...Ale opak je pravdou. Skladba Light Up The Sky je prostě hopsa, hejsa. Jsem přesvědčen, že tahle melodie vás nadchne. Rychlejší tempo se drží už od první skladby a tady nezklamalo. Zpomalení ale nechybí. Ploužák Words Of Endeavour je sice zpomalení a uvolnění alba, ale je vlastně nezáživný. Tedy kromě refrénu, který je vážně monstrózně udělaný. I zvýšení je dost zajímavé a více nabudí atmosféru. Tuto skladbu si neustále nemůže zapamatovat moje kamrádka. Blackened Sun je tvrdší než zbytek alba, ale taky jedna z nejlépších. Parádní je refrén a ve sloce jsou pěkné klávesy. Hymna Dimensions je další meloďák. Prvky kláves a sekané kytary z tohodle kousku udělaly parádní powerovku a nedá se odolat skvělé melodii a propracovanosti. Špicózní je i tajemná vsuvka. Další co nelze nepochválit je kytarové sólo. Jedni dobu mi hučelo v hlavě asi týden. Vlastně ani nevím, čím mě zaujalo. Ze začátku je tak správně střeštěné, ale dvojhlas kytar to fajně dokončil a sólo dostalo dobrou vizáž. My Dying Paradise je (nečekaně) melodický nářez. Všechny skladby na tomto albu jsou strašně melodické, ale každá melodie je zcela jiná. Pěkné jsou kytary hned nazačátku. Slokou tak nějak zaujatě propluju a pak tam vletí chorálový refrén. Magic Moments je nejslabší kousek na albu. Postrádám hravost kytar a nějaké to POWER! Celá skladba je jednoduchá, chorálová a pro mne prostě moc nezajímavá. I skotské dudy mají upltanění u power metalu. Poslední skladba Far Away je něco úžasného. Strašně se mi líbí právě dudy a melodie. Zpěvný refrén...(takový trochu ožralecký). Prostě všechno. I kytary jsou naprosto skvělé. Vše plní svou úlohu! Kdo by jen chtěl napsat, že toto album je špatné, tak ať, ale neděste se, až k vám domů přijede hygiena. 9b. toto album má jasně, ale 10tku tomu nejsem schopný dát.

Mr. Evil

Queen Of My World

Blackened Sun

Dimensions

Far Away


Edguy - Rocket Ride (2006)

14. října 2015 v 18:34 | mucha2000
Raketa přiletěla na naši zem a ne a ne odletět. Tomuto albu nemám co vytknout. Tolik melodiky a energie na jedené podělané fošně! Tobi si dal celkem dost záležet, aby tato deska nenechala nikoho v klidu. Takovou nakládačku jsem objevil až teď :( celkem smůla. O to víc si ji vychutnávám. Nikdy jsem Edguy nějak výrazně neposlouchal, ale teď je vše jinak. Dostal jsem i k albu Age Of The Joker a jiným kouskům. Např. Mandrake, Savege Poetry atd. No a co mám k Rocket Ride? Fakt ani nevím jak to popsat. Pojedu pěkně sladbu po skladbě :D. Tak na úvod skladba, která je tak akorát na koncerty. Správně nabitá Sacrifice je poněkud delší, ale mě nepřestala bavit do poslední sekundy. V některých pasážích to pro mne bylo na první poslech takové tajemné. Nevím co mám čekat od 8mi min. kousku. Fakt nářez! V duchu si říkám, že hymna alba by měla být špička na albu, ale opak je pravdou. Druhá skladba Rocket Ride je nejslabší, ale taky dobrá. Chybí mi nápady a trochu více melodiky. Né, že bych ji zrovna přeskakoval, ale...no prostě...Wasted Time je další povedená melodická záležitost. Z prvu se mi moc nelíbila, ale jak začly kytary...To byla panešku jiná :D. Vono totiž je to dost napínavé než tam vlítnou ty kytary. Skvělá melodie a refrén ani nemluvím. Sloka jde na pohodu (polovičně) a refrén to pěkně vygraduje. No a konečne zvýšení........ :D. Matrix je tak trochu z jiné planety. Podivné zvuky a "demolice" hlasu...Celkem to sedlo :D. Pomalejší píseň i když melodická je parádní zpomalení před Return To The Tribe. Dost zajímavá mi příjde část sóla. Tobi nám tam jede asi na nějakých houbičkách :P :D. Celkem síla. Co ještě pochválím jsou pěkné kytary. Hlavně ze začátku bez ostatních nástrojů to jde pěkně poznat. Znovu vládne melodika :D. Přesun k The Asylum je celkem podivný. Dobrý je nájezd na tuto skladbu. Slyším klávesy a Tobiho (při prvním poslechu) a říkám si "to bude ploužák!" A najednou..."Aaaaaa" a vletí tam sekané kytary a pochodové tempo. Tahle skladba je velmi dobrá a zvláště refrén se mi líbí. Moc se ne*rali se zpěvem a dost dobře to vyznělo! Takové povzbuzující to je :D. Balada FOREVER!!! Každá balada je známkou toho, jak dobrý je muzikant. Vše tu krásně vynikne. Save Me je fakt srdcovka, kterou řadím do nejlepších ploužáků. Jako jedinou jsem ji z toho alba znal už dříve, protože mi ji často pouštěla ségra. Klávesy pěkně vynikly a určitě zpěv. Dost důležité je nechat vyniknout zpěváka, což v téhle nadílce nebyl problém. (Tím mířím k Stratovarius a letošnímu albu). Moc krásný ploužák! Právě balada naladí atmosféru před asi nejlepší skladbou Catch Of The Century. Tohle je parádní melodický kousek! Znovu parádní kytary a melodie. Strašně fajný je refrén. Takový energický...Taková snickers v hudební podobě :D. Dost drsně se vyřádil znovu Tobi na konci skladby. Fakt hustý, zábavný RAGE. Dobře to do skladby sedlo! Out Of Vogue je jedna z těch rychlejších kousků. Naprostá klasika Edguy s vyjímkou refrénu. MELODIKÁÁÁ! Chorálově udělaný refrén se mi líbí + kytarové sólo. Superheroes je jak droga. Pokaždé když ji slyším, tak koumám basku jak hraje pár tónu před každým refrénem a poslouchám jestli náhodou neminuli tón. No jako asi ne že, ale pořád mi to nedá spát. Blížíme se k závěru. Poslední skldby jsou naprosto husté. Takovou magořinu, jako je Trinidad jste neslyšeli, neuslyšíte, ale ručím za to, že ji budete poslouchat furt :D. Taková Hawai. Pohoda a naprosto střeštěné nápady. Melodie samozřejmě nechybí a v refrénu poslouchejtě pozorně. Dost se mi líbí takové propojení, když Tobi nezpívá. (Lalalalalalala)...Poslechnětě sami. Asi nejlepší experiment, co jsem kdy slyšel. To taková Cinderblox je oproti tomu prdlajs. Teď taková správně nabitá F*cking With Fire. Povolávky na začátku a tvrdší kytary jsou naprosto bezvadné! Sloka jde znovu na pohodu, ale refrén mi rozproudil krev. Správně metalově provedený a přitom neuječený. Krásná je i velmi jednoduchá melodie. Hej toto je album naprosto jedinečné! Nemám co vytknout. Po všech stránkách je to skvělé a to hlavně co se týká melodiky, nápadů, provedení, zpěvu i zvuku. Ou jee prostě za 10b. :D

Sacrifice

Wasted Time

Return To The Tribe

Save Me

Catch Of The Century

Trinidad

F*cking With FireRocket RideMOJE HODNOCENÍ: 10


Rocket Ride
2006

1. Sacrifice
2. Rocket Ride
3. Wasted Time
4. Matrix
5. Return to the Tribe
6. The Asylum
7. Save Me
8. Catch of the Century
9. Out of Vogue
10. Superheroes
11. Trinidad
12. Fucking With Fire (Hair Force One)

Celkový čas: 61:40


Sabaton - Coat Of Arms (2010)

5. října 2015 v 17:32 | mucha2000 |  Sabaton
Nejsem si jist, jeslti mám toto album dobře naposlouchané na to, abych vám ho zprostředkoval. Ale co vy s tím naděláte že? :D. Na druhou stranu jsem si jist, že toto album dostalo kritiku celkem neprávem. U větiny fandů moc oblíbené není, ale u mě je to jiná. Vždycky jsem uznával album Carolus Rex (2012) a neuznával zpěv na starších albech. Řekl bych, že takový zlom nastal na albu The Art Of War (2008) a celkově se skupině Sabaton podařilo od tohoto alba vyšvihnout, což potvrdí i neandrtálec.Přešel bych k samotné desce Coat Of Arms. Celkem povedené kousky si tu najde asi každý, ale písně se mi podobaly a nebude to na časté poslechy...(to bude u mě asi celkem problém :D) Tóny kláves skladby Coat Of Arms mě posadily a tempo a údernost mě zase postavily. Chorálový refrén je pěkný a písnička jako úvod dostačující. Znovu údernost si zahrála roli i v druhé a asi jedné z mých nejoblibenějších skladeb Midway. Celkem jednoduchá skladba s né moc výřečným refrénem. Hodně se mi líbí začáteční kytary a pochodový rytmus. Uprising mě znovu upoutala pochodovým rytmem a dobrým refrénem. Klasika Sabaton... Najednou přišlo i rychlejší tempíčko. Screaming Eagles je spíše chorálově založená, ale není uplně nejhorší. The Final Solution je má best skladba na tomto prkně. Velmi mě zaujala mezihra. Je poněkud delší, ale fakt strašně pěkná. Zprvu hraje pouze kytara a následně ji vystřídají klávesy. Ty ovšem stojí vážně za poslech. Napíšu vám čas celého sóla. Přesně od této chvíle album ztrácí na kvalitě. Není zde žádná vyloženě špatná skladba, ale v polovině alba jim zřejmě došly nápady a já už pouze zaujatě poslouchal. Zbytek alba je klasika Sabaton, což není špatně, ale nějaké to propracování mi tam teda chybí. Myslím, že kritiku toto album schytalo neprávem. Já jsem Spokojen a 7b. tomu celkem odpovídá.

Midway

The Final Solution


Coat Of Arms (2010)
7/10