Červenec 2015

Best song - červenec 2015

22. července 2015 v 18:27 | mucha2000 |  Skladby
Anketa Best song valí do dalšího kola, ať je na konci roku z čeho vybírat! Po nějaké době se tu objeví i Firewind se skladbou Glorious. Bude se jednat o vysoce kvalitní melodickou nakládačku. Je to jedna z mých nejoblibenějších skladeb na albu Few Against Many z roku 2012. Dále už to dlouho nebyli Pink Cream 69. V čele skupiny je stále David Readman, ale zatím pro tento rok žádné album. Něco by zmastit mohli. Od těchto hard rockerů jsem vybral skladbu Carnaby Road z alba Thunderdome (2004). pochodový rytmus se mi nějak zaryl do hlavy a ne a ne ven. Poslední skladbu jsem vybral speedů Dragonforce. Znovu meloďák jak víno z alba Maximum Overload (2014) rychlost nesmí chybět a výšky Marca Hudsona taky ne. Hlasujícím děkuji.

Firewind - Glorious


Pink Cream 69 - Carnaby Road

Dragonforce - City Of Gold


Stratovarius hlasí změnu s prknem Eternal (2015)

22. července 2015 v 16:39 | mucha2000 |  Stratovarius

Finští power metalisté STRATOVARIUS informovali o změně data vydání svého nového alba s názvem "Eternal" (label earMUSIC).
Namísto 14. srpna vyjde 11. září 2015.
Zároveň skupina vyhlásila soutěž, jejíž výherce dostane 2 vstupenky na Tuska festival (Helsinky, Finsko), kde bude moci být na pódiu společně se STRATOVARIUS. Tímto to ovšem nekončí - dál je ve výhře zahrnut týdenní pobyt v Rock the Camp, kde Timo Kotipelto vyučuje zpěv, Matias Kupiainen kytaru a Kai Hahto (NIGHTWISH) hru na bicí.
Kapela vyzývá, aby muzikanti natočili video, kde zpívají, hrají na kytaru nebo na bicí, a po nahrátí na server YouTube poslali skupině odkaz na mail.
Soutěže se můžou zúčastnit pouze lidé žijící ve Finsku, ale skupina slibuje vznik podobné soutěže i příští rok - ta bude celosvětová

STRATOVARIUS - Eternal (2015)
Eternal

NEHODNOCENO

Eternal
11.9.2015 earMUSIC

1. My Eternal Dream
2. Shine in the Dark
3. Rise Above It
4. Lost Without a Trace
5. Feeding the Fire
6. In My Line of Work
7. Man in the Mirror
8. Few Are Those
9. Fire in Your Eyes
10. Lost SagaEternal (2015)

STRATOVARIUS - Eternal (2015)

Helloween - Gambling With The Devil (2007)

22. července 2015 v 16:06 | mucha2000 |  Helloween
Povedená, parádní kytarová sóla a melodická. To jsou hlavní rysy desky Gambling With The Devil z roku 2007. K desce jsem se dostal asi před týdnem a stihl jsem ji přeposlouchat asi 5x. Opravdu jde vidět, že se Helloween drží na špici oprávněně. Druhá skladba mluví za vše. Opravdu doporučují poslech. Krasný meloďák. Refrén je tak nějak rozdělený na tři části a každá z nich je něčím specifická. Tato deska je je pro mne jako jedna z mála posluchatelná od těchto heavy metalistů. Úvodní intro Crack The Riddle je velmi zvláštně pojaté a jako nástup na první píseň mi uplně nesedí. Je to jen maličkost, ale taky se hodnotí. Je až podivné co za tón ze sebe vydal Andi při první skladbě Kill It. Ono to snad ani není tón, ale když se na něj zaměříte, tak zjistíte, že opravdu zpívá a neječí. Skladba má vyloženě tvrdou sloku, ale za to nádherný refrén, který zakončí slavné KILL IT!. Další píseň nese podivný název. The Saints (svatí). Nevím v jakém smyslu HW tuto píseň točili, ale takovouhle melodii jsem snad ještě neslyšel. Tahle píseň mě vnesla do alba jako pes kost pod zem. Opravdu jde vidět, že si vyhráli. As Long As I Fall je naprostá klasika od HW. Klavírní prvky dodaly skladbě prapodivný nádech a u mě bylo vymalováno. Trošku se zapotíme u skladby Paint A New World. Vpalovací to do mě napálily a já nevěděl co mám dále očekávat. Bylo to jako minutová bouře. V refrénu se znovu zjevila a odpálila až na konci skladby. Rychlá, dynamická a tak nějak průměrná skladba. Final Fortune je taková pohodová skladba. Znovu klávesové prvky nabudily trochu jiný dojem, ale píseň to podpořilo a mě dojalo. Pěkná melodie. Další skladba je taková trochu ve stylu. The Bells Of The Seven Hells má tvrdou a údernou sloku, ale následný melodický refrén udělal své a já našel další skladbu do skladu. Fallen To Pieces asi nezná úplně každý, ale já ji znal z alba orchestrálního alba na 25 výročí skupiny skupiny. Podle mě je výběrovka povedený experiment. No, ale zpět k té skladbě. Je to vlastně zase melodická nakládačka s velmi dobrým kytarovým sólem. I.M.E. je název, co nevím co znamená. Skladba má spíše power refrén, který asi nikdy nezklame. Can Do It je naprosto skvělý experiment v podání HW. Refrén na 3 části je znovu nabitý melodikou a závěrečná část je naprosto špicózní. Je až neuvěřitelné jakou melodii do toho napráskali. Doporučuju poslech. Poslední dvě skladby mi příjdou takové opakovací. Dreambound je průměrná skladba ale poslední Heaven Tells No Lies je taková prapodivná. Album je opravdu povedené a kytarami napráskané až nad hlavu. Srovnatelná deska s Straight Out Of Hell (2013). Myslím, že 8 b. by mělo odpovídat.

Gambling With The DevilMOJE HODNOCENÍ: 8


Gambling With The Devil
2007

1. Crack The Riddle
2. Kill It
3. The Saints
4. As Long As I Fall
5. Paint A New World
6. Final Fortune
7. The Bells Of The Seven Hells
8. Fallen To Pieces
9. I.M.E.
10. Can Do It
11. Dreambound
12. Heaven Tells No Lies

Celkový čas: 57:33

Can Do It

The Saints

I.M.E.


As Long As I Fall


Jiskra s Gamma Ray??

13. července 2015 v 19:42 | mucha2000
Možná jsem se konečně dopracoval k hudbě Gamma Ray. Ale jen možná!!! V CD jsem našel album Land Of The Free. Jedná se o asi nejstarší album co se mi líbí :D. Natočeno bylo v roce 1995. Je opravdu velmi melodické a každá skladba tak nějak má to své nej. Stejně mám ale jednu výčitku. Kai Hansen prostě neumí zpívat! Musím říct, že má opravdu nádherné hloubky, ale když mu to ujede ve středu nebo ve výškách, tak to jde hodně poznat. Melodie proudí od první skladby až do posledního tónu. Dočkáme se tam mnoho prvků. Od Akustiky přes klávesy, rychlé skladby, ploužáky a taky klasika GM. Opravdu stojí za to si tento počin poslechnout celý. Jediné co tak nějak zatím ještě neunesu je zpěv :D :P Doufám, že strávím i zbytek hudby Gamma Ray. :D :P

Land Of The Free IIMOJE HODNOCENÍ: 8


Land Of The Free II
2007

1. Rising Again
2. To Mother Earth
3. Empress
4. Rain
5. Into the Storm
6. When the World
7. From the Ashes
8. Leaving Hell
9. Real World
10. Hear Me Calling
11. Opportunity
12. Insurrection

Celkový čas: 67:51


Leaving HellIn To The Storm


Real World