Květen 2015

Hammerfall - Masterpieces - kompilace (2007)

28. května 2015 v 21:02 | mucha2000 |  Hammerfall
Hnus, zrůdnost, obludnost, příšernost, ohavnost, rozdupat, zničit, rozervat, rozšlapat!!! No prostě asi víte, kam tím mířím. HUMUS! Kdyby to nevydali, nic by se nestalo a jetě by je možná ani nekritizovali. Nemám moc co hodnotit. No spíš nic. Žádné nápady ani vy kytarových sólech, melodie...to snad ani neví, co je! Nic zajímavého! Prostě nic horšího jsem snad ani neslyšel. Velmi klesli!!!

TrackTitle
1Child of the Damned [Cover]
2Ravenlord [Cover]
3Eternal Dark [Cover]
4Back to Back [Cover]
5I Want Out [Cover]
6Man on the Silver Mountain [Cover]
7Head Over Heals [Cover]
8Run With the Devil [Cover]
9We're Gonna Make It [Cover]
10Breaking the Law [Cover]
11Angel of Mercy [Cover]
12Rising Force [Cover]
13Detroit Rock City [Cover]
14Crazy Nights [Cover]
15När Vindarna Viskar Mitt Namn [Cover]
16Flight of the Warrior [Cover]
17Youth Gone Wild [Cover]
18Aphasia [Cover]

Helloween - Rabbit Don´t Come Easy (2003)

28. května 2015 v 20:53 | mucha2000 |  Helloween
Celkem náhodou jsem zabrousil do starších kousků těchto špičkových seniorů v heavy metalové pozici. První co mi přišlo pod paznechty bylo album Rabbit Don´t Come Easy. Určitě na mě nepůsobí nějakým větším dojmem. Na HW nejsem tolik zvyklý a musím si je tak nějak narvat do hlavy. První čtyři skladby na mne působily velice pozitivně. Just A Little Sign je otevírací skladbaička a je tak nabušená melodiemi, že jsem na první poslech ani nestihl zaregistrovat. Především refrének mě zaujal. KYTARÝÝÝ!!! Tahounem druhé skladby jsou především kytary! Skladba Open Your Life má sekané a výrazné už před sloukou mě nabudily a refrén mi doťal do hlavy i tuto skladbu. Hey now, Hey now...Open your life. Jen tento úryvek mluví za vše. Další skladbu ani nevím, jak popsat. Prostě The Tune :D. Je to prostě stvořené dílko, které mě velmi nadchlo. Je to zas a znovu nabušené melodiemi a samozřejmě zase boduje refrén. Ten opravdu doporučuju poslechnout. I Andiho vícehlasy jsou v této písní nezbytné a to hlavně ve sloce. Never Be A Star je klasika Helloween, která na mě zapůsobila něčím, co nevím co je. Fakt nevím, ale prostě je zajímavá. Dejte poslech a uvidíte sami. Arábie a podobné země také mají své kouzlo, ale to asi nebylo úmyslem této skladby. Experimenty já tuze rád! Důkaz je skladba Do You Feel Good. Prostě znovu melodie jak víno. Je až strašné, jak mi tato skladba zvoní v uších. Takový refrén už neuslyšíte. Zbytek alba už má sestupnou tendenci a proto ubírám bodíky. (7/10)

Rabbit Don´t Come EasyMOJE HODNOCENÍ: 7


Rabbit Don´t Come Easy
2003

1. Just a Little Sign
2. Open Your Life
3. The Tune
4. Never be a Star
5. Liar
6. Sun 4 the World
7. Don't Stop Being Crazy
8. Do You Feel Good
9. Hell Was Made in Heaven
10. Back Against the Wall
11. Listen to the Flies
12. Nothing to Say

Just A Little Sign


Open Your Life

The Tune

Never Be A Star

Do You Feel Good


Hammerfall - Renegade (2000)

28. května 2015 v 20:25 | mucha2000 |  Hammerfall
Tak jako poslouchat se toto album dá, ale mám pocit, že jim nějak došly nápady. Album Renegade působí tak nějak všude stejně. skladby se podobají. Jsou ve stejném stylu. Asi neměli náladu na experimenty nebo si zrovna usmysleli, že se jim nechce pemýšlet. Úvodní skladba Templars Of Steel je taková pro opilce. Zabékají si tam všichni a když jich bude hodně, tak nepůjdou slyšet ti, co jim to zpívání nejde. Keep The Flame Burning. No nevím...klasika. Nemám moc co popisovat...prostě klasika HF. Všechno se to veze ve stejném stylu. Co ale vyzdvihnu je instrumentálka Raise The Hammer! Na tento druh skladeb jsou naprostí mistři právě HF! Melodiemi narvaná až po strop! Prostě jedna z mála skladeb, na které si dali záležet. Na hymně Renegade si mohli trochu namáhat mozky, ale teď s tím asi už nic neudělám. Je to jednoduchý refrén, který se stále opakuje. Album na mne působí velmi jednoduše a nenápadně. Chtělo by to více snahy. HF jsou přeci jen známí už trochu delší dobu, a jako třetí album je suché. Myslím, že 6/10 by tomu mohlo odpovídati.

RenegadeMOJE HODNOCENÍ: 6


Renegade
2000

1. Templars Of Steel
2. Keep The Flame Burning
3. Renegade
4. Living In Victory
5. Always Will Be
6. The Way Of The Warrior
7. Destined For Glory
8. The Champion
9. Raise The Hammer (Instrumental)
10. A Legend Reborn

Templars Of Steel

Raise The Hammer

Keep The Flame Burning


Od rána v hlavě

24. května 2015 v 18:31 | mucha2000 |  Skladby
Tak už čtyři dny mi hlavě hučí dvě velmi melodické skladby. Nedávno jsem zabrousil do starší diskografie od heavy metalové špičky Helloween. První nabušená skladba se jmenuje I Can. Strašně jednoduché, ale také strašně přesvědčivé začáteční kytary mě dopálily už po pár vteřinách. Sólíčko z kapsy Saschi Gerstnera by mohlo vystupovat samostatně. Prostě jednoduché, ale velmi účiné. V tom je síla Helloween. Tak druhou skladbu bych nazval spíš jako experiment. Skladba nese název Do You Feel Good. Takovou melodii neuslyšíte! Prostě nádhera. Kytary mají mnoho prostoru a to je v této písni hlavní role. Sloka je v rámci možností jednoduchá, ale s nájezdem na refrén si dali práci. Rychlejší sólo také skvělě odvedlo svou práci. I tento experiment jede v kolejích Helloween. No poslechněte sami. Na konci skladby se bohatě vyblbne bubeník se svýma kopákama. Myslím že stihl rozbít i paličky.

I Can

Do You Feel Good


Avantasia - Best of!

17. května 2015 v 12:19 | mucha2000 |  Avantasia
Napadlo mě, že když už jsem Avantasii tak dlouho nslyšel tak alespoň povzpomínám na jejich nejlepší skladby. Jako první se vybavila skladba Twisted Mind. Dám ji zde přímo z koncertu který byl u nás. Na mém blogu jsem ji zmiňoval už jednou. Pochodový rytmus se mi strašně líbí. Vzápětí vzpomínka na včerejší best song a skladbu Alone I Remember. Začáteční kytary mě vždycky dostanou. Sign Of Te Cross má velmi melodický a chorálový refrén. Povedené dílko. Lost In Space je další která zazářila i unás ve Vizovicích na letním MoRu v roce 2010 na DVD The Flying Opera. Skladba se skřítkovkým nádechem z lesa Břídelníčka nese název Death Is Just A Feeling. Skladba se mi dostala do paměti hned po prvím poslechu. The Seven Angels je čtrnácti minutový kousek který ani přes poměrně delší dobu nepřestane bavit. Wastelands je taková návštěvní píseň. mysím že vní zpívají tři zpěváci včetně včerejšího Garfielda. Black Orchid posledního počinu z roku 2013 také pěkně vyzní. Není hymna jako hymna. To dokazuje skladba Avantasia dokonale. Málem bych zapoměl na skladbičku Carry Me Over. Povedená také po všech směrech. The Watchmakers´ Dream dokonale sedí do tvorby Avatasie a blonďatý týpek co máchá na koncertu 2010 rukama jak dirigent má sice pěkný hlas, ale předvést se na koncertech ještě musí doladit. Zkuste se podívat na ten koncert a posuďte sami. poslední co ještě dodám do tohoto výběru je skladba Dying For An Angel. Povedený refrén. Dal bych sem ještě tak 5-6 skladeb jako třeba Sleepwalking nebo Where Clock Hands Freeze, The Wicked Symphony, States Of Mater a mnoho dalších, které jsou možná v některých pasážích i lepší než tyto co jsem vybral. To by jsme tu ale byli do večera.

Twiste Mind


Alone I Remember

Sign Of The Cross

Lost In Space

Death Is Just A Feeling

The Seven Angels

Wastelands

Black Orchid

Avantasia


Carry Me Over

The Watchmakers´ Dream

Dying For An Angel

Tak nakonec přidávám ještě 11cti min. kousek.

The ScarecrowÚderní, švédští, no prostě divní!

16. května 2015 v 12:12 | mucha2000 |  Hammerfall
Hádejte o kterou skupinu se jedná! Úderná...švédská a divná. Myslíte správně! jsou to švédové Hammerfall. Včera večer jsem si z jejich diskografie pustil album z roku 2006 Treshold. Nikdy se nelíbil zpěv Joacima Canse a taky to nikdy nebyla má nejoblibenější skupina, ale rád jsem si je jednou týdně poslechl. Toto album se mi dostalo pod kůži právě včera. Až na pár vyjímek to fakt není špatné. Vyzdvihnu hned několik skladeb. Úvodní píseň Treshold je něčím zvláští, ale já furt nevím čím. Celá hudba Hammerfall zakládá na sekaných kytarách a nepříliš složité hudbě. Tím se liší třeba od Freedom Call nebo Sabaton. Povedená otevírací píseň alba. Další skladba je hned druhá, co mě zaujala. The Fire Burns Forever je jedna z mých nejoblibenějších na tomto albu! Jednoduchý a přesto složitý refrén odvedl svou práci dokonale. Tato píseň se také skvěle hodí na koncertní šňůry. Metalisti si ve stále opakujícím se refrénu pěkně zabékají. Třetí skladbu Rebel Inside kde HF pokoušeli o údernou skladbičku radši překočíme. Natural High je také velmi povedená skladba. U mne se vyjímá hlavně moc pěkným refrénem. Pátá píseň mě taky až tak moc nezaujala. Má naprosto nej skladba na tomto počinu je Howlin´ With The Pac je naprosto skvělá po všech směrech. Nadchly mne už začáteční kytary a pochodový rytmus. Vše dovrší znovu jednoduchý ale melodický refrén. Přeskočím dvě skladby které prostě jedou v lajně HF a nejsou nějak výrazné. Ale nejsou špatné. Mistři na instrumentálky vytvořili skovst nesoucí jméno Reign Of The Hammer. Nevím jak ji popsat. Prostě smršť melodií která má říz! Zkuste poslech a uvidíte sami. Genocide je další lajna klasických HF. Album zakončí skladba Titan která je asi jen úderná a ničím až tak nezajímavá. Myslím že u mne trochu stoupli. Canse povyšuji na průměrného zpěváka.

ThresholdMOJE HODNOCENÍ: 7


Threshold
2006

1. Threshold
2. The Fire Burns Forever
3. Rebel Inside
4. Natural High
5. Dark Wings, Dark Words
6. Howlin' With The Pac
7. Shadow Empire
8. Carved In Stone
9. Reign Of The Hammer
10. Genocide
11. Titan


Treshold

The Fire Burns Forever

Natural High

Howlin´ With The Pac

Reign Of The Hammer


Best song - květen 2015

15. května 2015 v 15:57 | mucha2000 |  Skladby
A je tu další anketka o nejlepší skladbu měsíce! Tentokrát to bude (zase) velmi nabité melodikou a krásnými kytarami. K první skladbě mě přivedl náhodný režim na MP3 přehrávači. Zazněly první tóny od úderných a válečně nabitých Sabaton. Skladba The Price Of a Mile mě od prvních tónů vždycky rozebere a nedopadne to jinak než se spocenýma pazuchama a pálkou v ruce :D :P. Velmi zajímávé a charakteristické kytary mě zaujaly už na první poslech. Samozřejmě nesmí chybět nádherný melodický refrén. Teď tak trochu smutnější stránka této skladby. Když jsou Sabaton zaměřeni na 1 a 2 světovou válku, tak jaký asi bude text? Opravdu velmi doporučuji podívat se na video k této skladbě. Velmi mě zaujalo. Někteří z vás si ani neumí představit ty odporné činy této doby a popravdě já do tohoto shlédnutí jsem měl trochu jiné představy. Konec tohoto videa je velmi smutný. Nezajdem na chvíli do opery? Proč ne? Další skladbu, kterou jsem vybral je poněkud zvláštní, ale naprosto nejvíce mě na této písni baví začáteční akustika a následné vpálení do skladby! Jedná se o skladbu Alone I Remember od tzv. metalové opery Avantasie. Ty kytary před slokou nemůžu vyhnat z hlavy už týden. Velmi zdařilý začátek a tady to nekončí. Znovu krásný melodický refrének a Tobiasovo "HUAAA" před slokou také plní svůj účel. V další sloce se zjeví Tobiasův kolega na jehož jméno si fakt nevzpomenu. Jen vím že vypadá jako Garfield. (viz fotka pod článkem). Skladbu neminulo ani povedené sólíčko Sachši Paetha. A jdeme na posledního člena mého špicózního květnovského výběru. Jako poslední skladbu jsem vybral Angus McFife od super,heroic,fantasy,ultra,mega, nabušených Gloryhammer. Né že bych je nějak přeceňoval ale jejich první album velmi překvapilo. (Viz. ZDE). Velmi naspeedovaná píseň mě potěšila jak jinak než zas a znovu melodickým refrénem. Nechybí ani doprovodné klávesy nebo výšší polohy Thomase Winklera. Zdařilé kytarové sólo samozřejmě nechybí. Jedna z nejpovedenějších skladeb anglických pánů. Tak to je z mé strany vše a teď váš úkol! Je velmi jednoduchý. Poslouchejte co to dá a následně moc prosím o hlas do ankety. Všem moc děkuji.

Tak tady je Garfield (teď už vím že to je Joachim Herbert)

Sabaton - The Price Of a Mile

Avantasia - Alone I Remember

Gloryhammer - Angus McFifeRecenze - Stratovarius Elysium (2011)

11. května 2015 v 19:39 | mucha2000 |  Stratovarius

STRATOVARIUS - Elysium (2011)

Pravidlo, že první poslech je nejdůležitější, mě naprosto minulo. Po prvním poslechu jsem z tohoto alba měl takový opilecký pocit. Deska na mě působila velmi nepovedeně. Druhý poslech byl o poznání lepší a to hlavně v kytarových sólech nebo melodiích. Po třetím poslechu jsem zcela podlehl. Úvodní vpalovačka "Darkest Hours" je dle mého názoru velmi povedená skladba v klasickém švihu Stratovarius. Navazuje píseň "Under Flaming Skies". První tóny pochází nejspíše z čínské restaurace. Dostává zde mnoho prostoru ve sloce basová kytara a kytarové sólo patří za rámeček. Skladba neztrácí i přes velmi melodický refrén na tvrdosti. "Infernal Maze" je ze začátku velmi pomalá skladba, ale také vjede do klasických kolejí těchto Finů. Metalová balada "Fairness Justified" určitě stojí za zmínění. Pěkný melodický refrén a basová kytara udělaly své a vynikl krásně i zpěv. Skladba, kterou tak nějak povyšuji o kousek nad všechny ostatní, nese název "The Game Never Ends". Tato skladba mě velmi oslovila především úžasným melodickým refrénem a kytarovým sólem. Už jen úryvek "We never die" mluví za vše. Moc povedená píseň. Následující skladba "Lifetime In A Moment" má velmi jednoduchý, ale přesto působivý refrén. Sekaná kytara a celkově jednoduchá píseň také v tomto případě udělala své. Další metalová balada "Move The Mountain" mě až tolik neoslovila. "Event Horizon" je velmi rychlá skladba, se znovu skvěle znějící kytarou. Povedené dílko. Konečný, osmnácti minutový kousek se stejnojmenným názvem jako album "Elysium" pro mne nebyl na první poslech úplně tím pravým ořechovým. Po dalších posleších mne přeci jen upoutal. Přechody v této skladbě a změna melodií zapracovaly dobře a do posledního tónu jsem se bavil. Podle mého jedno z nejlépe provedených alb od těchto powerů.

cover
spider11hard 8/10

Že by příčná flétna??

7. května 2015 v 21:17 | mucha2000 |  Freedom Call
Učinil jsem veliký objev! Jak je u mne známo, tak má první skupina na které jsem vyrostl byli Freedom Call. Mé první album od těchto "happy" metalistů bylo Eternity z roku 2002. Hned v zápětí se mi velmi líbílo a líbí do teď také album Dimensions z roku 2007. Postupem času jsem ho zařadil na druhou pozici u této skupiny. Opravdu velmi často jsem jako špunt poslouchal z tohoto alba skladbu Queen Of My World. Píseň je velmi působivá hlavně po kytarové a melodické stránce. Co mi ale vždycky ušlo bylo to, že v každém sóle se objevuje PŘÍČNÁ FLÉTNA! Nikdy jsem si za ta léta nevšiml, že by tam byla. Vždycky jsem poslouchal jen kytaru a pozadí jsem moc nevnímal. No a jak jsem k tomu došel? Momentálně chodím jednou týdně na RHB do polikliniky v Rožnově pod Radhoštěm. Mám skoliózu tak cvičím se zády. Mamka je na tom podobně ale spíše s krční páteří. No sem jsem se dostat fakt nechtěl... Když jsem čekla na mamku v čekárně, tak jsem si o ní půjčil klasické sluchátka k mobilu které mají i mikrofón. Nahodím sluchadla a hned jako první mi tam vpálí Queen Of My World. Já fakt nevím čím to bylo, ale v těch sluchátkách byla slyšet jen tak příčná flétna a kytara byla spíše v pozadí. A nemá to být náhodou naopak? No jakože má! Já nevím čím to bylo. Nejspíše kvalitou těch sluchátek nebo možná že mikrák snímal jen tu příčnou flétnu. Nevím proč ale bassy nešly vůbec slyšet a právě proto se ke mě donesly vyšší tóny příčné flétny. Opravdu objev na to , že tuto skldbu znám už asi 7-8 let a posluchám ji minimálně jednou týdně. Zkuste se na nějakých šmejdských sluchátkách nebo reproduktorech zaposlouchat a dáte mi za pravdu.

Queen Of My World


Slyšíte???

Vyhodnocení Best song duben 2015

3. května 2015 v 19:37 | mucha2000 |  Skladby
Tak a je to tu! Zas a znovu kralují Kissin´ Dynamite! Asi nejsem jediný komu se líbí :D :P. Tak na poslední pozici se umístila skladba UnOpened od powerů Sonata Arctica s jedním hlasem. Na druhém místě se třemi hlasy se umístila rivalka proti Kissin´ Dynamite a to skladba Fantasy od finů Stratovarius. Zlato znovu berou němečtí, heavy metaloví mladíci Kissin´ Dynamite! Skladba Love Me Hate Me se čtyřmi hlasy udolali skladbu Fantasy a vycházejí jako vítězové. Tak nějak jsem v to doufal, ale Stratovarius se také vytáhli. Děkuji všem zůčastněným!!!

1. Kissin´ Dynamite - Love Me Hate Me (4 hlasy)

2. Stratovarius - Fantasy (3 Hlasy)

3. Sonata Arctica - UnOpened (1 Hlas)