Duben 2015

Sázka na život a na smrt - čiré bláznovství

28. dubna 2015 v 18:52 | mucha2000 |  Kraviny
Už jste se někdy vsadili s kamarádem nebo kamarádkou o to, kdo za den přeposlochá více alb? Asi ne že? Ani se nedivím, protože to není normální sázka, ale šílenost. Vše začalo tím, když mi kámoška řekla, že má prázdný dům a že už dneska poslouchá třetí album. Vzhledem k tomu že já jsem nemocný, tak jsem taky shodou náhod ten den přeposlouchal tři alba. Pak jsem napsal, že to večer napravím a že ji ještě předeženu. A TO BYLA CHYBA. Každý jsme měli 3 alba, takže to bylo fér pro obě strany. Tak jsme se vsadili, kdo toho sfoukne více. Já chtěl moc plakát Helloween co má vyjít v novém čísle časopisu Spark a na oplátku když nevyhraju já, tak pošlu tři starší čísla tohoto časopisu. Fajn, vše bylo domluvené a už jen začít. Alba s nesměla opakovat a protože jsme začali až v 8 večer tak do příštího dne by to bylo málo. Album má většinou asi 50 minut a 4 alba do půlnoci by měl asi každy. Tak aby to bylo trochu hardcore(k), tak jsme si to prodloužili do 3 hodin ráno. Byl to masakr, ale ta hudba byla skvělá. Já jsem hned po uzavření sázky nahodil sluchátka a jel vzhůru a hned jako první jsem dal nejkratší album co mám, abych měl náskok. A tohle se vyplatilo!! Opravdu to byla fajn akce! No... byly 3 hodiny ráno a nedešel čas výsledků... Já ztihl sfouknout 13 alb a kamarádka 12 a půl. vyšel jsem jako vítěz, ale jako hodně invalidní vítěz. Ale stálo mi to za plakát. Bude mi pěkně zdobit zeď. :D :P...Taky máte chuť si to ozkoušet?? Tak nahoďte sluchátka a jeďte jako my dva blázni :D :P!!

Od rána v hlavě!!

28. dubna 2015 v 18:39 | mucha2000 |  Skladby
Tak a už mi zase jede něco v hlavě. Včera jsem si po trochu delším čase pustil Axxis S jejich albem 2014 Kingdom Of The Night II White Edition. Album je svělé a velmi útočné na mozek. Ke vší mé smůle se včera podařilo Axxisům dobýt i můj mozek. Hned co album skončilo, tak mi hrála v hlavě skladba The War. Je velmi melodická a přitom ůderná skladba. Co jsem uslyšel první tóny, takl jsem vzal do ruky pálku a skákal jako o život. Nevím co k tomu dodat...Přeji příjemný poslech :D .

The War


Metal kvíz!!!

26. dubna 2015 v 11:11 | mucha2000 |  Kraviny
Už nějakou dobu jsem plánoval, že zkusím udělat takový menší kvíz z 10 otázek. U váš ovšem nastává problém, že za to nic nedostanete. Jen to jen zkouška znalostí ve světě metalu a není se čeho obávat. Jak zapsat odpovědi??? Všechny odpovědi pište do komentářů a to tak, že napíšete číslo otázky a za to písmeno. Každou odpověď pište na nový řádek!!! Pokud se budu ptát na názvy skupin, lidí, alb nebo čehokoliv jiného, tak pište celou odpověď!!! NEPIŠTE ZKRATKY!!! Do dalšího komentáře vám napíšu chyby, popřípadě gratulaci!!! Myslím, že můžeme začit...

1. Kolik zpěváků vymyměnila legendární, německá, heavy metalová skupina HELLOWEEN za dobu svého působení???

a) žádného
b) 2
c) 4
d) 3

2. Jaká bya příčina rozpadu powerů Stratovarius???

a) Členi kapely měli starost o rodiny
b) Nechuť hrát
c) Rozpory mezi sebou kvůli zdravotním potížím
d) Přechod do jiných skupin

3. Kolik členů má současná skupina Avantasia???

a) 6
b) 5
c) 3
d) Žádného...pořád se mění.

4. jaké je jméno bass kytaristy ze skupiny Helloween???

NAPIŠ CELÉ JMÉNO!!!

5. Ze kterého alba pochází skladba My Sanctuary???

NAPIŠ JMÉNO SKUPINY, NÁZEV ALBA ZE KTERÉHO POCHÁZÍ, JMÉNO ZPĚVÁKA TÉTO SKUPINY, DÉLKU TÉTO SKLADBY A
TAKÉ NAPIŠ, KDO SLOŽIL SLOVA K TÉTO SKLADBĚ.

6. Kolik alb vydala power metalová skupina Firewind s novým zpěvákem???

a) 4
b) 5
c) 3
d) 2

7. Napiš jméno anglické Epic power metalové skupiny a připiš název turné s debutovým albem z roku 2013.

8. Jaká skupina dostal zlaté ocenění za power metalovou hudbu v roce 2014???

9. Co se stalo roku 2011 u powerů Freedom Call???

a) Vydali nové album.
b) Započali turné
c) Vydali live DVD
d) Odešel člen kapely

10. Je ve skladbě Symphony Of The Night Od speedů Dragonforce obsažen orchestr???

POUZE ANO/NE!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moc děkuji všem zůčastněným!!

Nejen metal mi uzdravuje duši???

25. dubna 2015 v 13:25 | mucha2000 |  Skladby
Taky máte rádi film Transformers? Já jsem do něho byl jako menší capart úplný blázen. Nechápal jsem jak se můžou auta skládat a rozkládat. No ale kvůli tomu tu nepíšu. Už jste někdy zkoušeli vnímat hudbu při filmech?? Mě to tak nějak začalo zajímat až teď. Uvědomil jsem si že dost velikou roli ve filmech a jednotlivých scénách hraje hudba. Soundtrack právě z filmu Transformers se mě neuvěřitelně dotkl. Ten úžasný orchestr a to podmalování!! Je to opravdu krásná skladba a moc jsem si ji oblíbil. Zkuste se jen zaposlouchat do melodie a to zvláště v druhé části skladby. Je to opravdu něco neuvěřitelného a moc krásného. Vždycky když ji poslochám jsem jak v jiném světě a cítím se úplně jiank. To samé je to u metalu, ale tady je to něco ještě odlišnějšího.Ani nevím jak to popsat..... Přeji příjemný poslech!!!

Transformers - The Score - Arrival To Earth

Fini znovu v plné síle!!!

25. dubna 2015 v 13:12 | mucha2000 |  Stratovarius

STRATOVARIUS s novým albem!!!


Finští bojovníci stratosféry na svém webu oznámili zprávu, že nahrávají další album. Nová deska ponese název "Eternal" a vyjde 14. srpna 2015 pod labelem earMUSIC.
STRATOVARIUS touto novinku vydávají již své 16. studiové album!
EternalSkupina spolu s novým albem chystá i Eternal World Tour. V České republice se ale bohužel nezastaví.

Opravdu pro mne úžasná zpráva. Jen doufám že jim to podaří!!! Jsem velmi natěšený na toto album!!!

Best song - duben 2015

25. dubna 2015 v 13:06 | mucha2000 |  Skladby
Rozhodl jsem se, že dám asi na 2 týdny anketu o další Best song a to za duben. Porvou se dost zajímavé skladby a to například UnOpened od Sonaty Arcticy nebo Love Me Hate Me od Kissin´Dynamite a v poslední řadě to bude skladba Fantasy od powerů Stratovarius. Všechny tyto skladby jsou velice melodické a nikdy mne nenechají bez pálky v ruce :D. Skladba UnOpened je velice rychlá a má neuvěřitelný spád. Krásné doprovodné klávesy této skladbě dodají tu pravou atmosféru a vše zakončí nádherné výšky Tomyho Kakka. Opravdu skvělá píseň. Love Me Hate Me je kategorie už sama o sobě. Velmi se mi líbí už počáteční kytary. Jsou velice melodické a neustále buší do slok a následně do opravdu krásné rychlé mezihry. Skladba má také krásný rytmus a naprosto úžasný refrén!!! Je to jedna z nejlepších skladeb od Kissin´Dynamite. Poslední zmiňovaná skladba Fantasy od finů Stratovarius je také velmi melodická. Začáteční klávesy s následným kytarovými rify jsou skvělé. Když už tam tedy vlítnou kytary, tak už taky vlítne vše ostatní a skladba má úžasný spád. Kytarová mezihra je naprosto klasická v podání těchto finů. Myslím že máte z čeho vybírat :D.

UnOpened - Sonata Arctica

Love Me Hate Me - Kissin´Dynamite

Fantasy - Stratovarius


Freedom Call - Eternity Revisited

25. dubna 2015 v 12:07 | mucha2000 |  Freedom Call
Já ani nevím jak začít. Byl to pro mne dost veliký šok. Německá power (happy) metalová skupina Freedom Call oznámila vydání předělaného alba Eternity z roku 2002. Velmi jsem se těšil i když toto album neslo velmi zarážející název. 6** Weeks Beyond Eternity. Myslím, že číslo si už domyslíte. Čekal jsem, že to bude alespoň jako to udělala letos Sonata Arctica s jejich debutem Ecliptica k jejich15ti letému výročí. Ale to se nestalo. To co provedli jo podfuk! Celé toto album obsahuje dvě CD. První disk obsahuje skladby které jsou naprosto shodné se skladbi z roku 2002!!! Není tam vůbec žádná změna!!! Vše je naprosto stejné a to i minutáž, chorály, kytary atd. Jen album Eternity znovu vydali. Druhý disk obsahuje skladby Live. Např. zjejich livekoncertu Hellvetia 2011. Mě takové skladby nic moc neříkají. Bez obrazu nebo vidění to není nic. Takové skladby jsou k ničemu když máte pouze zvuk a nemáte obraz. K tomuto dvoj CD přidali jeden nový song s názvem stejným jako album. (6** Weeks Beyond Eternity). Já ho zatím neslyšel. Nevím co si o tom pomyslet. Je to podfuk když napíšou, že ho předělají a pak ho jen znovu vydají. druhý disk je pro lidi co jim stačí pouze zvuk. Prostě je to celé úplně na PRD!!! Očekával jsem víc a toto je pro mne veliké zklamání.Gloryhammer vydávají druhou fošnu!!!

25. dubna 2015 v 11:48 | mucha2000 |  Gloryhammer
Je to tu!!! Konečně už jsem se dozvěděl o takové skvělé zprávě. Od Mladé skotské pětice Gloryhammer se dočkáme nového ultra, mega epickoheroického alba s názvem Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards. Seznam skladeb bohužel ještě zveřejněn není, ale opravdu se moc těším, protože minulé album z roku 2013 bylo naprosto fantastické a neměl jsem mu co vytknout. Teď jsem zvědavý jak si poradí s další fošnou, když nastavili laťku tak moc vysoko. Tales From The Kinngdom Of Fife 2013 bylo oravdu velmi nabušené a teď nevím co čekat od dalšího alba. Kdyby bylo hudebně vzato stejné, vůbecby by mi to nevadilo. Nevím na co se připravit, ale jsem opravdu velmi zvědavý.


Strašák do života, aneb přímačky a velký stres

22. dubna 2015 v 14:40 | mucha2000
Ani si neumíte představit, jak těžký byl pro mne poslední měsíc a půl. Byl jsem v děsném stresu a někdy až i v depresích. Musím říct, že to ale stálo za to. Když jsem se před měsícem a půl začal připravovat na příjmačky, myslel jsem že to bude lehčí než jsem původně očekával. Co mi dělalo asi největší problém byly vztahy v rodině. Můj taťka mě neustále nutil si dělat testy a to hlavně z matiky. Musím se přiznat, že matiku jsem flákal a šlo dost poznat hlavně na těchto testech. Měl jsem jich hramadu. Každý den přibyl nějaký test nebo nějaká málá otázka. Když jsem přišel okolo 3tí ze školy, šel jsem se učit na další den a když jsem se doučil musel jsem až do večera dělat test. Alespoň jeden za den. Byla to hrůza! Od taťky jsem byl pořád srážen a ponižován. Neustále mi připomínal, jak jsem blbý a že ty příjmačky neudělám. Dostal jsem až do příjmaček zákaz úplně na všechno. Na televizi, počítač na chození ven a následně i na hudbu. I to poslední u čeho jsem se dokázal zregenerovat mi vzal. Hudba byla pro mě to nejhorší. Já věděl, že to bude těžké, ale i přesto jsem pokaždé vzchopil. Celé dny jsem snášel šílenou psychickou bolest a došlo i na fyzickou. Byl jsem na dně. Další veliký problém nastal tehdy, když jsem si z toho stresu ani neuvědomil, že mám podat přihlášku. Naštěsti jsem ji ještě stihl odeslat přesně v ten den, kdy bylo možné ji odeslat. Doma z toho šílený poprask, ale byl zasloužený. Měl jsem si to sám hlídat. Po tomhle jsem zase najel zpět do šprtání. Zase jsem měsíc jel jak šroubek. Nastal ten soudný den. Ráno 15.4. jsem nastoupil do auta vystrašený jak kráva před porážkou. Vše začalo matikou v půl 9 ráno. Myslel jsem, že mi srdce vykočí když jsem otevřel testový sešit. Měl jsem pocit, že to dopadlo katastrofálně. Potom začala čeština a já měl pocit, že byla jednoduchá. Příjmačky skončily a najednou ze mě všechen stre, strach opadl. Myslel jsem, že mi konečně skončí zaracha i naše zpory s taťkou. Tvrdě jsem narazil. Vše se ještě více stupňovalo a já jen celé dny seděl na posteli. Jedinou mou oporou byl Bůh. K němu jsem se modlil a prosil. Teď jsme veděl, že až do výsledků příjmaček tu bude takové. Přišel znovu další osudný den a to den výsledků. Já jsem se nakonec opravdu dostal a jsem na škole na kterou jsem chtěl. Vše vyšlo i když né úplně nejlépe. Teď už jsem doufal v to, že se všechen ten teror bude pryč. Znovu jsem narazil. Taťka mi jen pogratuloval. I tento náraz měl nějaký svůj důvod, ale ten zde psát nebudu, protože je rodinný a nechci se o něm zmiňovat. Fajn jsem na škole. Jsem tam, kde jsem chtěl být. Prostě to vyšlo. Ale musím říct, že z toho nemám vůbec žádnou radost. Nejsem šťastný protože jsem se pořád nějak nevyrovnal s otcem. Nevím proč to tak je, ale jsem tam. Ten měsíc a půl k něčemu byl.

Vyhodnocení Best Song březen 2015!

13. dubna 2015 v 9:32 | mucha2000 |  Skladby
Po velmi dlouhém čase jsem se rozhodl konečně vyhodnotit anketu o best song březen 2015. Vím že jsem sliboval, že ji vyhodnotím od 20 dne v měsíci a výš, ale můj neustálý boj s příjmačkami, který mám už za 9 dní mi nedává spát, ani vydavát nové články. Tak výsledek je poněkud jasný. Čekal jsem trochu větší účast, ale zas až tak se nedivím :D. Naprosto jasně se umístila na prvním místě hymna Freedom Call. Původně jsem myslel že vyhraje Avantasia. Myslím, že hymny jsou pro skupiny velmi důležité. Freedom Call se umístili na 1 potici se 4mi hlasy. Na druhém místě se tedy usadila s dvoumi hlasy už zmiňovaná hymna Avantasia. No a na posledním místě s 0 hlasy hymna Unisonic. Moc díky všem hlasujícím.

1. Freedom Call - Freedom Call...(poslech ZDE)

2. Avantasia - Avantasia...(poslech ZDE)

3. Unisonic - Unisonic...(poslech ZDE)