Březen 2015

Bitva o nejhezčí metalový ploužák pokračuje!!!

16. března 2015 v 9:45 | mucha2000 |  Skladby
Když už jsem vydal anketu o nejhezčí metalový ploužák, tak jsem si vzpoměl na jeden ploužák, který byl pro mne něčím významným. Sice nebyl lepší než třeba Sleepealking od metalové opery Avantasie, ale tak moc mě jednu dobu držel nad vodou. Jedná se o skladbu Replica od poweru Sonata Arctica. Říkal jsem si, že bych tu anketu vydal znovu ale už tam byly hlasy, tak by to bylo nefér. Najednou jsem si vzpoměl ještě na jeden skvělý ploužák Nakonec jsem se rozhodl k ještě jedné anketě. Bude se jednat o dalších osmi ploužácích. Některé ploužáky budou od skupin, které byly už v prvním kole. Až se mi bude chtít, tak vyhodnotím tři nejlepší a ty pak dám do velkolepého rozstřelu. V prvím kole to dopadlo takto...(vyhodnocení...ZDE). No a druhé kolo bude vlastně to samé. Po vyhlášení dám vítěze z prvního kola a z druhého kola do další ankety a tam se rozhodne o těch třech nej ploužácích.

Pink Cream 69 - Always Love You


Sonamta Arctica - Replica


Kissin' Dynamite - The Final Dance

Sabaton - Ballad Of Bull

Unisonic - No One Ever Sees Me

Axxis - 21 Crosses

Stratovarius - If The Story Is Over

Freedom Call - Turn Back TimeOd rána v hlavě!

8. března 2015 v 13:42 | mucha2000 |  Skladby
Tak už zase mi v hlavě hučí něco, co nemůžu dostat z hlavy už od rána. Je to strašně "vlezlá" skladba. Včera jsem šel kvůli ní spát až o půlnoci! Skldba se jmenuje Cold As Ice a pochází z alba Days Of Defiance od poweru Firewind! Album jsem si moc oblíbil. Tato skladba je poměrně úderná v pomalejším rytmu. Velmi mě zaujal začátek této skladby! Takový...jak to říct? Prostě "pochodový" začátek který má lehkou, ale strašně krásnou melodii. Vše potom už dodělá refrén. Mezihra je klasická v podání Firewindů. Z tété skladby mám velikou radost a nevím jestli jí chci vůbec z té palice dostat ven...! :D :P.

Cold As Ice


Best song - březen 2015

7. března 2015 v 16:58 | mucha2000 |  Skladby
Budu tak trochu kopírovat nápad jedné mé kamarádky. Rozhodl jsem se k jedené rubrice. Bude to rubrika "Best song". Vždy budu dávat 3 skladby, které se mi budou líbit nebo mne prostě napadnou. Pak dám do komentářů anketu a na konci měsíce vždy vyhodnotím. Na konci měsíce myslím od 20 dne a výš. Takže zhruba 10 dní mám na to vyhodnotit. Dnes začnu se třemi skladbami, které jsou vlastně "hymny" těchto skupin. První skladba je Od Freedom Call. Velmi melodická a úplně unešen jsem z mezihry. Ta je vážně překrásná! Další skladba bude od metalové opery Avantasia. Skladba má více hlasý charakter a Tobias vybral vážně skvělou melodii a perfektní začátek!! No a poslední skladba je od asi méně známé skupiny Unisonic. Sice mají na kontě už 2 alba ale do světa se teprve vyrývají. Jejich Píseň je také velmi melodická a Michael Kiske jí dodal svým vysokým vibrátem a rychlým zpěvem ve sloce úžasný spád. Baví mne tato skladba do posledního tónu!! Tak hlasujte!! :D...

Freedom Call - Freedom Call

Avantasia - Avantasia

Unisonic - Unisonic


Konečné vyhodnocení ankety o nejhezčí metalový ploužák!!!

7. března 2015 v 14:27 | mucha2000 |  Skladby
V minulém článku o nejhezčí metalový ploužák jste se dozvěděli, že se na třetím místě umístily dvě skupiny. Rozstřel jsem musel udělat, protože dvě skuoiny získaly po jednom hlasu a tím pádem by byly dvě třetí místa. Tak to by nešlo. Článek...ZDE!! Musím říct že jste mě mile překvapili, jaké máte názory na tyto dvě skladby. Mezi sebou soupeřily skladby Hold Me In Your Arms od heavy metalové skupiny Helloween a skladba You´re Not Alone od power speed metalové skupiny Dragonforce. Obě skladby jsou velice dobré! Nakonec z toho s menšími šrámy vyvázla skladba Hold Me In Your Arms. S pěti hlasy vyhrála na "dragounama" kteří získali čtyři hlasy. Hlasujícím moc děkuji!!

1. Kissin´ Dynamite - Why Cant´ You Here Me

2 . Avantasia - Sleepwalking

3. Helloween - Hold Me In Your Arms...(poslech...ZDE)


Vyhodnocení ankety o nejlepší "instrumentálku"

7. března 2015 v 14:09 | mucha2000 |  Skladby
Musím říct, že to bylo do jisté doby docela napínavé :D. Nakonec to skončilo docela zajímavě! Můj Favorit sice nevyhrál, ale držel se velmi statečně :D. U vás se tedy nejvíce vyznamenala skladba, která se mě líbí nejméně :D. Skupina Firewind s instrumentákou Before The Storm se umístila na prvním místě s pěti hlasy! Na druhém místě skončil můj favorit. Hammerfall jsou u mne těmito skladbami pověstní a se skladbou Reign Of The Hammer se umístili na čtvrtém místě se čtyřmi hlasy. No a na třetím místě se umístila píseň která mě také velice upoutala! Skupina Gloryhammer se s písní BeneathCowdenbeath došourala na bronz s pouhým jedním hlasem! Moc děkuji všem kdo hlasovali!!!


1. Firewind - Before The Storm... (poslech...ZDE)

2. Hammerfall - Reign Of The Hammer... (poslech...ZDE)

3. Gloryhammer - BeneathCowdenbeath...(poslech...ZDE)


Mojich TOP 30 alb!

2. března 2015 v 18:52 | mucha2000 |  Skladby
Nějak mi hlavě uvízl můj článek, jak jsem posunul Skupinu Firewind s jejich albem Days Of Defiance na třetí pozici v mém hodnocení. Dnes jsem celý den přemýšlel, které alba mám vlastně nejradši a nakonec jich bylo tolik že jich z původních 20 je 30 :D. Určitě to neberte až tak vážně. Sám jsem nevěděl co dřív tam napsat a také si myslím že všechny alba, které zde uvidíte, jsou si vlastně rovnoceny. Jen prostě některá mě baví o něco více a také zaleží na náladě. Zítra bych tyto alba třeba dal do úplně jiného pořadí :D.

1. Kissin' Dynamite - Megalomania (2014)

Megalomania


2. Fredom Call - Beyond (2014)

Beyond

3. Firewind - Days Of Defince (2010)

Days Of Defiance

4. Kissin' Dynamite - Addicted To Metal (2010)
Addicted To Metal

5. Firewind - The Premonition (2008)
The Premonition

6. Freedom Call - Dimensions (2007)
Dimensions

7. Kissn'dynamite - Money, Sex & Power (2012)
Money, Sex & Power

8. Gloryhammer - Tales From The Kingdom Of Fife (2013)
Tales from the Kingdom of Fife

9. Dragonforce - Maximum Overload (2014)
Maximum Overload

10. Kissin' Dynamite - Steel Of Swabia (2008)
Steel Of Swabia

11. Freedom Call - Land Of The Crimson Dawn (2012)
Land Of The Crimson Dawn

12. Pink Cream 69 - Ceremonial (2013)
Ceremonial

13. Firewind - Allegiance (2006)
Allegiance

14. Fredom Call - Eternity (2002)
Eternity

15. Sabaton - Heroes (2014)
Heroes

16. Sonata Arctica - Ecliptica - Revisited (2014)
Ecliptica – Revisited

17. Freedom Call - Crysal Empire (2001)
Crystal Empire

18. Pink Cream 69 - Thunderdome (2004)
Thunderdome

19. Freedom Call - Legend Of The Shadowking (2010)
Legend Of The Shadowking

20. Sabaton - The Art Of War (2008)
The Art Of War

21. Freedom Call - The Circle Of Life (2005)
The Circle Of Life

22. Unisonic - Light Of Dawn (2014)
Light of Dawn

23. Unisonic - Unisonic (2012)
Unisonic

24. Helloween - Straight Out Of Hell
Straight Out Of Hell

25. Dragonforce - The Power Within (2012)
The Power Within

26. Sabaton - Carolus Rex (2012)
Carolus Rex

27. Avantasia - Angel Of Babylon (2010)
Angel Of Babylon

28. Firewind - Few Against Many (2012)
Few Against Many

29. Stratovarius - Nemesis (2013)
Nemesis

30. Stratovarius - Infinite (2000)
Infinite
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
31. Pink Cream 69 - Electrified (1998)
Electrified

No a mohl bych pokračovat do aleluja... :D!!!

Vyhodnocení ankety o nejhezčí metalový ploužák!

1. března 2015 v 17:17 | mucha2000 |  Skladby
A znovu u dalšího vyhlašování :D. Tak jsem velmi zklamán z tak malé účasti. Myslel jsem, že ploužák pro vás bude mnohem poutavější a ono ne. Vyprdli jste se na to. Samozřejmě že né všichni :D. Mám tu zase takový problém se třetím místem. Znovu se nám utkají o třetí místo dvě skpuiny jako v anketě o song 2014. Tak jako ploužák se u vás nejvíce vyznamenala skladba Why Can't You Here Me od mladé heavy metalové skupiny Kissin' Dynamite. S pěti hlasy se umistila jasně na první pozici. Tak nějak jsem tušil, že se umístí, ale že první, to jsem nečekal :D. Druhé místo obsadil můj favorit. Skladba Sleepwalking od skupiny Avantasia mě asi asi baví nejvíce a dostala v hlasování tři hlasy, ale Kissin' Dynamite jim u mne líbivostí šlape na paty :D. Tak a teď ten problém. Na tom slavném bronzovém místě se umístily skupiny dvě a proto musím udělat rozstřel. Skladba You're Not Alone od power speed metalové skupiny Dragonforce se splečně popere se skladbou Hold Me In Your Arms od Helloween o třetí místo. Obě písně získaly po jednom hlasu a proto v komentářích hlasujte o toto místo. Moc děkuji všem zúčastněným!!

1. Kissin' Dynamite - Why Cant' You Here Me (poslech...ZDE)
2.Avantasia - Sleepwalking (poslech...ZDE)
3. Helloween - Hold Me In Your Arms...X...Dragonforce - You're Not Alone. Kdopak to bude??
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Helloween - Hold Me In Your ArmsDragonforce - You're Not Alone