Metal jako černý a bílý?

9. února 2015 v 14:56 | mucha2000
Tak to teda ne! Všichni lidé, co nikdy nic takového neposlouchali si myslí, že pod pojmem "METAL" je uječený zpěvák, šílený rachot a prostě všeobecně hnusná hudba. Musím předem upozornit že toto je čistě můj názor a silně pochybuji, že ho někdy změníte :D. Metal ať už jdu přes power metal, heavy metal nebo třeba hard rock je něco krásného. Je to umění a né každý toto umění umí ocenit. Toto nemám být urážka, ale i tak. Co je za umění namixovat hromadu elektro efektů nebo čtyři slova do 20 minutové písničky? Sem tam někdo zahučí YEAH!! a to je celé! U metalu se musí celá léta dřit, aby se člověk dostal do nějaké skupiny a nebo třeba nějakou založil. Taky bych se chtěl živit hraním a skákáním po podiu a bavením lidí. To musí být naprosto úžasné. No ale odbočil jsem někam úplně jinam :D. Já jsem třeba na metalové půdě vyrůstal. Můj taťka poslouchal metal už od mala a má sestra je na tom úplně stejně. Úplně první album, které jsem slyšel bylo Eternity od Freedom Call a na tomto happy poweru jsem vyrostl. Vůbec jsem ničemu nerozuměl. Text bylo pro mne cizí slovo, ale ta úžasná hudba mě přenášela úplně do jiného světa. Power metalem zaháním smutné chvíle nebo si ho pustím jen tak, ale i když třeba album slyším už po 40té, tak to je pokaždé poprvé :D. Nádherná známka toho jak metal může být barevný a zajímavý je třeba skladba Forever More. Musím říct, že jsem snad slyšel jen jeden jediný ploužák který je o chloupek lepší.

Forever MoreDalší známka toho jak metal může být barevný je skladba Beyond Eternity. Tato skladba je má nejoblíbenější a slyšel jsem ji snad 100x. Přidat do skladby dudy to je opravdu umění a této skladbě to dodalo naprosto úžasnou atmosféru a vzhled! Píseň si vždy pouštím když je mi smutno a vždycky to zabere. Je to takový můj lék na špatnou náladu. :D.

Beyond EternityPower speed metal má taky u mne mnoho místa. Sice poslouchám pouze jednu skupinu, ale ta stojí za zmínění. Skupina Dragonforce je tak nabitá energií, až z toho bolí hlava :D. Je až naprosto neuvěřitelné jak rychle umí tato skupina zahrát. Na této skupině obdivuji obzvláště bubeníka. Je to naprostý blázen a tato skladba je toho důkazem. Zaposlouchejte se do úderů bicí a posuďte sami.

Tomorrow's Kings


Metal je něco nádherného, ale samozřejmě chápu, že každému se líbí něco jiného. Toto má být pouze upoutávka pro další máchající palice a lidi co obdivují skutečné umění hudby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která z uvedených písní se vám líbí nejvíce?

Dionysus - Forever More 40% (2)
Freedom Call - Beyond Eternity 60% (3)
Dragonforce - Tomorrow's Kings 0% (0)

Komentáře

1 MetalDragon4 MetalDragon4 | Web | 9. února 2015 v 18:37 | Reagovat

Moc hezky napsáno! :) Přesně tak, hodně lidí na mě vyvalí oči, když řeknu, že poslouchám metal. Říkají, že se to nedá poslouchat! a přitom oni poslouchají takové hnusy :(
Občas mi je metalu líto, jak není uznáván..
Naštěstí ale vytrval :), tak doufám, že tímhle super článkem uděláš na Zemi více metalistů :D :)

Brothers in arms are fighting tonight
The Forces of steel meet again
Born in the fire, they look to the sky
Power of metal unchained!

..poznáš, od koho to je?? :)

2 Mucha Mucha | 9. února 2015 v 18:54 | Reagovat

Jasní Hammerfall!!! Moc děkuji :D...jj metal není mezi lidmi moc uznáván...když si vezmu třeba jen naší školu tak tam znám  1 člověka co poslouchá...ale spíše brutal death což není můj vkus a nikdy nebude...nemám to rád...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama