Leden 2015

Od rána v hlavě

31. ledna 2015 v 19:23 | mucha2000 |  Skladby
Plná energie která tě doslova nakopne. Jedna z písní kterou dopuručuji při špatné náladě. Dělám si čárky a za poslední 3 dny jsem tuto pseň slyšel 14x!!! Je to prostě úžasná skladba která mě asi nikdy nezklame.

Operation SupernovaFirewind

18. ledna 2015 v 13:14 | mucha2000
Tak i přes mou nechuť přidávat nějakou novou skupinu do mého žebříčku jsem se odhodlal hned po prvním poslechu ji tam přihodit. Nrazil jsem na tuto skupinu náhodou. (jeden kamarád mi dal hromadu CD a já tam našel toto). Jedná se tu o čistě power metalovou skupinu FIREWIND. Podle mého je to trochu zavánějíci s heavy ale na webu prej hrajou power. Album "The Premonition" mě velmi nadchlo. Zpěvák se mi zprvu nezdál ale po dalších posleších došlo až na 9 bodů z 1O. Pokud bude příležitost určitě postahuju i další alba. Uvidíme jak to dopadne.


The Premonition

VAŠE HODNOCENÍ: 9
The Premonition
2008

1. Into the Fire
2. Head Up High
3. Mercenary Man
4. Angels Forgive Me
5. Remembered
6. My Loneliness
7. Circle of Life
8. The Silent Code
9. Maniac
10. Life Foreclosed

Head Up High


Od rána v hlavě:D

15. ledna 2015 v 19:54 | mucha2000 |  Skladby
To je vážně nádhera. Od rána v hlavě jede překrásný ploužák od dávno rozpadlé skupiny Dionysus. Celá diskografie mi připadá stejná. Žádná píseň se nijak neliší od ostatních. Jediná které se vyjímá je "Forever More". Určitě poslechněte. Je vážně skvělá.

Forever More


Freedom Call vs Kissin' Dynamite...Svoboda zakopaná dynamitem

12. ledna 2015 v 10:05 | mucha2000 |  Skladby
Po nějakém čase jsem se rozhodl změnit post mé oblíbené skupiny. Freedom Call najednou u mě začali upadat. I když je toto album skvělé, tak mě baví o něco méně než Album od mladé heavy metalové skupiny Kissin' Dynamite. Toto je důvod proč měním první místo. Takže toto je mé pořadí.

1.Kissin' Dynamite
2.Freedom Call
3.Pink Cream 69

1.

2.

3.


Konečné rozhodnutí o nejlepší písni!

11. ledna 2015 v 19:05 | mucha2000 |  Skladby
Tak sami jste rozhodli o třetím místě nejlepší písně roku 2014!...Nakonec se na třetím místě vyhřívá píseň DNA od Kissin' Dynamite poměrem 6:2 nad Sabatony s písní To Hell And Back. Moc děkuji za hlasy.

1.Freedom Call - Beyond Eternity
2.Glaryhammer - Hail to Crail
3.Kissin' Dynamite - DNA...poslech ZDE

Recenze - Gloryhammer

9. ledna 2015 v 18:28 | mucha2000 |  Gloryhammer
cover
Meče, trólové, kouzla, války a magická kladiva. Toto je jen zlomek z toho, čím se zabývá tato mladá anglická power metalová skupina Gloryhammer. Tato pětice vydala roku 2013 své debutové album "Tales from the Kingdom Fife", které mě velmi zaujalo jak hudbou, tak tématikou. Hned od prvních tónů intra "Anstruther's Dark Prophecy" je jasně slyšet, že to bude pořádná nadílka. Po intru následuje vypalovačka "The Unicorn Invasion of Dundee". Skladba je zaměřená na válku, kterou zmanipuloval čaroděj Zargothrax. Následuje rytmická píseň "Angus McFife". Skvělé navázání na první píseň. V této skladbě se vypráví a princi, který má za úkol pomstít se za ztrátu své vlády a království. Další písně se nesou ve stejném duchu, ale každá má svou nápaditost a neztrácí na kvalitě. Jedna ze zklidňujících písní je "Silent Tears of Frozen Princess". Skladba je velmi smutná a tudíž pomalá. Vypráví se zde o nešťastné lásce a také o ztrátě království princovy milované. Vše zase nahodí zpět píseň "Hail to Crail". Pochodová skladba je má nejoblíbenější a také je velmí rytmická. Toto album uzavírá píseň "The Epic Rage of Furious Thunder". Zde se povídá o zkáze města Dundee a o jeho znovu vysvobození z moci čaroděje Zargothraxe. Skupina nasadila velmi vysokou laťku a jsem velmi zvědav, s čím se předvedou příště.


Seznam skladeb:
1. Anstruther´s Dark Prophecy
2. The Unicorn Invasion of Dundee
3. Angus McFife
4. Quest for the Hammer of Glory
5. Magic Dragon
6. Silent Tears of Frozen Princess
7. Amulet of Justice
8. Hail to Crail
9. Beneath Cowdenbeath
10. The Epic Rage of Furious Thunder

Vyhlášení oblíbené písně za rok 2014!!

1. ledna 2015 v 11:52 | mucha2000 |  Skladby
Tak teda musím říct že moc lidí se teda neodhodlalo hlasovat a to ani mou prosbu...ale i tak mám nějaké hlasy a za ty vám moc děkuju..Tak na 3 místě se umístiliy 2 skupiny... Teď už pouze vy rozhodnete, která se na třetím místě bude vytahovat...jsou to skladby "To Hell And Back" od Sabaton a píseň "DNA" od Kissin' Dynamite. Dále se na druhém místě umístila méně známá skupina Gloryhammer se skladbou "Hail To Crail". A na prvním místě je skladba Beyond Eternity od skupiny Freedom Call. Moc děkuji všem kdo hlasovali. Anketa o 3 místo je v komentářích a bude ukončena 10.1. 2015, tak neotálejte a hlasujte.

1. Beyond Eterrnity - Freedom Call...poslech ZDE
2. Gloryhammer - Hail To Crail...poslech ZDE
3. ROZHODŇETE! :D :P

Písně které soupeří o 3 místo...


Kissin' Dynamite - DNA


Sabaton - To Hell And Back