Freedom Call - vznik

12. srpna 2014 v 12:20 | mucha2000 |  Freedom Call
Skupina Freedom Call vzniká na počátku roku 1998 a u jejího zrodu stojí zpěvák Chris Bay a bubeník Daniel Zimmermann, kteří se znali již ze skupiny "China White". Partu doplní ještě baskytarista Ilker Ersin, kterého zná Chris z bývalé skupiny Moon' Doc. Nakonec se ke skupině přidá ještě výtečný kytarista Sascha Gerstner. Svou prvotinu "Stairway To Fairyland" vydává skupina rok po svém vzniku a o jejich kvalitách vypovídá jak velký zájem o desku, tak i druhé místo v kategorii "Objev roku 1999" vydávaného časopisem Hard Rock. Ještě téhož roku skupina vystoupila živě na několika festivalech a vydala mini LP "Taragon". Následující rok vydávají své druhé album s názvem "Crystal Empire", které je opět skvělé. Na začátku roku 2001 podnikají turné se skupinami Hammerfall a Virgin Steele a v průběhu roku odehrají celkem 40 koncertů po celé Evropě! V tomto roce dochází ve skupině k obměně, odchází kytarista Sascha Gerstner (důvodem je prý chuť založit si vlastní popovou skupinu, ale nyní je v Helloween, a je jen dobře, že metalový svět neztratil jeho obrovský talent!) a posléze jej nahrazuje rodák ze Švýcarské Basileje Cédric "Cede" Dupont. Tento mladík (tehdy mu bylo 22 let) ukazuje, že to s kytarou to opravdu umí a jeho talent by mu mohli závidět i ostřílení profesionálové. Hoši si spolu rozuměli, což mohli vidět diváci na jejich koncertech. V roce 2002 vychází již jejich třetí album "Eternity". Skupina se opět vydává na turné, tentokrát se skupinou "Blind Guardian" a z turné má vzniknout první Live album. A na konci roku skupina pokračuje ve svém vlastním turné s názvem "Eternal World Tour". V roce 2003 odehrají další koncerty po Evropě, a jak je vidět, je o ně velký zájem. V tomto roce se ke skupině přidává na několika vystoupeních klávesák Nils Neumann, nakonec se stává plnohodnotným členem skupiny a doprovází je na klávesy a kytaru.
První deska s názvem Stairway To Fairyland vychází počátkem roku 1999, tedy přesně rok po vzniku skupiny. Hudebně se jedná o vynikající melodický speed metal ve stylu Gamma Ray, ovšem Freedom Call působí více sborověji, pompézněji a je třeba říct, že Chris je lepší zpěvák než Kai. Textově se jedná o fantasy příběh dávného lidu Taragon, který hledá svou ztracenou říši, nyní ovládanou temnými silami. Druhá deska s názvem Crystal Empire vychází v lednu 2001 a je třeba říci že je ještě lepší než debut. Hudebně tedy opět famózní speed melody, ovšem dotáhnutý k dokonalosti. Deska působí velmi kompaktním dojmem a každá skladba má svůj význam. Co se týká lyriky, jedná se o volné pokračování příběhu 1. desky - Poslední zbytky lidí z Aragonie žijí v zemi lidí Slunce šťastně a spokojeně, než přijde Thorgan, pán temné říše Phantagor a ukradne posvátný kámen Slunečných lidí. Tím si všechny zotročí a stává se nejmocnějším vládcem. Proto se vydává Ramzezh - král Slunečné říše na dalekou a nebezpečnou cestu za záchranou svého lidu. Počátkem června 2002 se všichni fanoušci bombastického speed metalu dočkali, venku je Eternity, nová to fošna Dana Zimmermanna & co., tedy Freedom Call !!! Došlo k menší změně v sestavě, když Saschu u kytary vystřídal Cedric a výsledek můžete posoudit sami. Příběh začíná tam, kde končil na Crystal Empire - Ramzezh, syn Sethora, krále Křišťálové říše, musí najít v temné říši Phantagor tyrkys - poslední ze čtyř symbolů života, aby se mohl vrátit domů . Ovšem v tom mu mají zabránit úklady prince Phantagorského, Thorgana.. Podaří se Ramzezhovi překonat všechny nástrahy nebezpečné cesty ?…
Freedom Call musí každého opravdového melodika chytnout za srdíčko….. a protože kapela zahrála i na několika koncetech a festivalech vychází roku 2004 live album "Live Invasion" jako předchůdce a naladění na další placku pro rok 2005, neboť v tento rok na jeho počátku vychází další talířek firmy Freedom Call a to album "The Circle Of Life", které je sice koncepčně malinko jiné, nikoliv však špatné. Toto album však byl konec v této skupině pro kytaristu Ceda Duponta, který se vzhledem k nedostatku času rozhodl působit pouze ve skupině SYMPHORCE.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama